Swing Busters

Prague swing dance company

Vtančete

Registrace na jarní semestr otevřeny

Právě jsme OTEVŘELI REGISTRACE na jarní semestr. Pro všechny, koho baví aktivní trávení volného času, seznamování, stylová zábava a prostě sranda, přihlaste se. Jak jinak strávit jaro než družením. Registrovat…

Přihlaste se na intenzivní taneční workshop pro začátečníky

Nestíháte chodit na pravidelné kurzy, ale chtěli byste se swingem začít nebo ho okusit, zda je pro vás? Rádi byste do swingu někoho zatáhli, aby se do něj zamiloval s…

Lekce přes svátky

20.12. proběhly před svátky poslední lekce a to včetně těch otevřených. Společně se uvidíme až v lednu, přesněji 6.1. Užijte si domácí pohodu a budeme se na váš těšit plné…

Kdo jsme, Co jsme
a shake that thing

Pořád se něco děje
Swing kid never sleeps

Nejen pro vaší firmu
Swing it through life, babe

Kontakt

Swing Busters s.r.o.

IČ: 046 97 359
DIČ: CZ04697359
Andrštova 1079/5, 180 00, Praha 8
zaps. v OR vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 252240

bank account: 2800926222/2010 (Fio banka, a.s.)
IBAN: CZ1020100000002800926222
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

KONTAKTUJTE NÁS:

Tereza Vodňanská
info@swingbusters.cz
+420 773 572 546

 

Tým

Taneční školu Swing Busters jsme založili v říjnu 2011 a od té doby učíme s vervou a radostí pravidelné kurzy swingu pro začátečníky i pokročilé.

Naše spolupráce spočívá v šíření oblíbených swingových tanců jak výukou pro veřejnost, tak příležitostným vystupováním a pořádáním workshopů a tančíren v Praze i okolí.

Cílem našich kurzů je naučit Vás taneční komunikaci v páru tak, aby si byl každý schopen zatančit s jakýmkoli partnerem na jakoukoli hudbu. Klademe proto především důraz na princip vedení/následování, zároveň však na vzájemnou inspiraci partnerů a bohatou taneční improvizaci na hudbu. Mimo kurzy nás baví bavit se s vámi na různých nesmyslných akcích, které pro komunitu pořádáme :).

Rádi přijmeme Vaše nápady, nabídky na spolupráci (vystoupení či minilekce na firemní akci, tančírny ve Vašem prostoru i tančírny venkovní, workshopy,…) a zodpovíme dotazy týkající se swingového tance a vším s ním spojeného.

Můžete také navštívit naše facebookové stránky a máme i FB skupinu pro naše studenty a příznivce.

Náš tým tvoří:

Áňa

Áňa

Přísná, ale vysmátá.
Poznáte, že oba rodičové pracují se zářením, Áňa je opravdu (radio)aktivitou prosáklá.

Už nějaký ten pátek swinguje po Evropě, ale nejvíce jí baví pracovat s místní komunitou, učit a organizovat všelijaké akce pro nadšence na pražské scéně.
Učí Lindy hop, Solo Charleston, Balbou a Shag. Tančit chce všechno.

Máte-li nápad, co swingového by se dalo ještě uskutečnit, jděte za Áňou. Vymýšlení bláznivých akcí je pro ní příjemná prokrastinace od školních povinností.

+420 721 236 698
anna@swingbusters.cz
Janek

Janek

Vždycky věděl, že chce tancovat, nicméně se musel k tanci probojovat přes hokej, basketbal a další sporty.

Swing ho zaujal svou pestrostí, veselostí a hravostí. Svou rozmanitostí ho stále překvapuje a baví. Snaží se o to, aby tanečníci poslouchali hudbu a nepoužívali ji jen jako metronom. Rád otevře nováčkům dveře ke swingu, stejně jako se pokouší přispět ke zvýšení celkové taneční úrovně swingařů ve svém okolí.

Také se profesně věnuje architektuře – mrkněte na jeho web, jste zváni do jeho ateliéru na kafe ,)

Keep on swingin´

+420 606 685 686
janek@swingbusters.cz
Jíťa

Jíťa

Hudba a pohyb jsou její součástí už od mala. Není vyhraněna konkrétnímu hudebnímu či hybnému stylu, ale až u swingu/jazzu/lindy hopu – jak je libo – objevila možnost zapojit do tance humor. Baví ji i možnost svobody projevu v minimu pravidel. Párový tanec je pro ní ukázkovým příkladem, že dohodnout se – za předpokladu, že se chce – je možné.

Štěpán

Štěpán

Jeví zájem o jazykozpyt, prstoklad a nohysun.

Klára

Klára

Klára započala svou taneční kariéru ve věku tří let v obývacím pokoji svých rodičů. V té době obdržela velice příznivou kritiku od chlapců ze sousedství, což ji povzbudilo k prohlubování jejích tanečních dovedností. Od té doby nahlédla pod pokličku gymnastice, modernímu, společenskému, jazzovému, orientálnímu a výrazovému tanci a pár triček propotila i u baletní tyče. V roce 2009 se setkala se swingem a už se ho nepustila. Swing jí totiž dává svobodu vyjádřit se způsobem jí vlastním.
Při učení se Klára zaměřuje na podstatu tance, zajímá ji objevování veškerých možností jednotlivých pohybů, spolupráce mezi partnery a osobitý projev každého tanečníka.

Michael

Michael

Párovému tanci a swingové hudbě beznadějně propadl už před 20 lety. A když do Čech dorazil lindy hop, byl mezi prvními, kdo do téhle báječně šlapající soupravy nastoupil. Teď už se jen neveze, ale stojí na mašině a přikládá, co to dá. Chce, aby se na tančírnách scházeli lidé, kteří slyší hudbu, umí se na ni pohybovat a užívají si radost z tance v páru. Proto se přijďte učit jak spolu tancovat, ne jen jaké dělat kroky…

+420 602 163 465
Marine

Marine

Marine tančí už od svých 4 let. Přes solový tanec se dostala až k Lindy hopu, který objevila v Anglii během svých studií na univerzitě. Marine má dlouholetou zkušenost s učením Lindy hopu, Charlestonu a Jazz roots v Paříži a na mezinárodních festivalech.
Guillauma, svého tanenčího partnera, poznala v roce 2013 na Paris Lindy Exchange a od té doby spolu učí, tvoří a vystupují na Evropské scéně.

 

Zuzka

Zuzka

Vše začalo baletem!
Swingové tance objevila teprve nedávno, ale o to více se do nich vrhla. Když zjistila, že swing není jen lindy hop, ale také balboa a collegiate shag (a mnoho dalšího), už ji nikdo neviděl jinde než mezi swingaři.
Shagu se intenzivně věnuje dva roky. Ráda se účastní zahraničních i domácích festivalů a workshopů a chtěla by pomoci rozšířit shagovou scénu u nás.
Všichni šílí po Stephenovi a Chanzie, ale jejími idoly jsou britští Aila Floyd a Peter Ayres.
Ráda při tanci objevuje podstatu problému a přichází na způsob, jak tančit přirozeněji a s co nejnižší spotřebou energie.
Jejím cílem je předat své zkušenosti a tipy všem, kdo propadnou tomuto tanci.

Artur

Artur

,,Tanec je pro mě radost z pohybu a tuto radost bych chtěl předat i svým studentům.“

Míša

Míša

K Lindy hopu doskákala v r. 2009 rovnou od R´n´B a hned se do něj zamilovala. Začala cestovat po workshopech, kde protancovala nejedny střevíce, a na jednom vídeňském jí nohami začala proudit Balboa, která jí přirostla k srdci ještě v době, kdy jí Čechy byly nepolíbené. Na swingových tancích zbožňuje partnerskou komunikaci v rámci lead a follow nebo prostor pro sebevyjádření každého partnera, také silnou podporu a rozvoj ženskosti a v neposlední řadě pohodu, lehkost i uzemnění. Jako psychoterapeutka se domnívá, že swingové tance skvěle odrážejí a posilují partnerský vztah a obecně vnášejí do společnosti prvorepublikový šmrnc galantnosti a etikety, který je v dnešní době již opomíjen.

Adam

Adam

Adam si prošel několik tanečních, mimo společenské tance nahlédl až po několika letech letmo do salsy, ale teprve swing mu pomohl začít se dívat na tanec úplně novým pohledem. Má rád hudbu a jazz ho vždycky přitahoval, při tanci pro něj dostává doslova nový rozměr. Těší ho pomáhat ostatním vyjádřit hudbu a komunikovat v tanci.

Fred

Fred

Náš zábavný Angličan začal s tancem v Kodani. Jako ztracený cizinec se tu ztrácel na parketu každý večer. Teď, po pěti letech, učí, shaguje jako drak a hraje jako DJ. I v tanci hraje nebo spíš si hraje. Baví ho být kreativní, energetický a nebát se chyb. A i to chce u svých studentů.

 

Honza & Dáša

Honza & Dáša

Swinguje jim to nejen na tanečním parketě, ale i v osobním životě. Nedávno objevili St. Louis Shag, který skvěle kombinuje oba jejich oblíbené tance – lindy hop a shag a který Vás nově i rádi naučí.

Oli

Oli

Láska k pohybu je nedílnou součástí jejího života, co si pamatuje… Co jí ale docvaklo až později, že je to vědomý pohyb, který ji naplňuje nejvíce. Od protančeného dětství se postupně přesunula na jógovou podložku, aby se opět s vášní vracela k tanci a jeho různým formám.

Oli vás provede lekcí jógy (která se přizpůsobí potřebám účastníků, zejména tanečníků), ale můžete si s ní zatančit i na swingovém parketě.

učí: Jóga
Terka

Terka

A jaká že je Terka? Neuvěřitelně energická, přívětivá, veselá, swingu propadla tělem i duší. Když se něčeho chytne, jen tak se toho nepustí. Shagu se nejprve vyhýbala, no a teď je to její nejoblíbenější tanec.

Martin

Martin

V Martinovi proudí rytmus a melodie odjakživa a vždy hledal nové způsoby, jak vášeň k hudbě vyjádřit. Ve swingovém tanci to našel a k tomu ještě víc – souznění mysli a těla a způsob komunikace beze slov. Nejraději si povídá skrze Lindy hop, Collegiate shag nebo Balbou, nebrání se však i novým výzvám :).

Ania

Ania

Ania, DJ Foka, významná duše Swing Busters, k nám přitančila od Baltu a od doby, co u nás začala swingovat, si nedá jinak říct, než že se s vámi o její závislost na tanci a swingové hudbě musí dělit. Proto také pomáhá většinu akcí organizovat a vymýšlí nové, bláznivé…takže až zjistíte, že máte plný kalendář swingu, víte kde hudrovat ;).
Bez Foky by to nešlo tak hladce – když už zbytek týmu nezvládá kočírovat vaši expandující energii, Ania přiskočí z parketu a přiloží ruku k dílu. Díky Anie se tančí pořád, i v létě, a díky Anie fungujeme i v nemoci, dovolené i existenční krizi. Svým upřímným nadšením ze swingu dobíjí baterky týmu a přikládá do kotle pod parketem.