Swing Busters

Prague swing dance company

Vtančete

Letní tančírny na super místech

Čeká nás léto plné swingu a máte se opravdu na co těšit. I tento rok jsme pro swing zarezervovali ta nejlepší místa v Praze a okolí. Letní swingové tančírny na…

Mšeno už příští víkend

Druhý červnový víkend patří Mšenu! Znáte to, nekonečný táborák v pátek, zajímavé lekce v sobotu dopoledne, tančírna v sobotu večer na plovárně, nedělní výlet. Hrát nám budou Swing Melody Quintet.…

Hledáme parťáky, hledáme prostory

Rozšiřujeme náš swingový tým Jsi komunikativní a umíš vyjednávat? Máš organizační talent a umíš řídit lidi? Nevadí ti práce s tabulkami? Přihlas se k nám! -> Můžeš nám pomoct s…

Kdo jsme, Co jsme
a shake that thing

Pořád se něco děje
Swing kid never sleeps

Nejen pro vaší firmu
Swing it through life, babe

Kontakt

Swing Busters s.r.o.

IČ: 046 97 359
DIČ: CZ04697359
Andrštova 1079/5, 180 00, Praha 8
zaps. v OR vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 252240

bank account: 2800926222/2010 (Fio banka, a.s.)
IBAN: CZ1020100000002800926222
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

KURZY A REGISTRACE

&

PRODUKCE A POPTÁVKY

Petr Šedina
info@swingbusters.cz
+420 732 976 803

 

Časté dotazy

Jakým způsobem fungují registrace?

Úkolem nového registračního systému je registrace co nejvíce zautomatizovat (a ulehčit nám práci) a hlavně párování (kromě solo kurzů ,). Systém k tomu využívá tzv. čekací listiny, neboli waiting listu, kde čekáte na svého partnera.

Pokud se hlásíte s partnerem, tak čekáte do doby, než se i on přihlásí, poté je vám oběma kurz zapsán. -> Je důležité, abyste už při registraci věděli, s kým se chcete registrovat a zaregistrovali se oba, neboli dva lidé=dvě registrace=dva variabilní symboly=dvě platby.

Pokud se hlásíte sólo, tak čekáte do doby, než se přihlásí další sólista opačné role (leadeři čekají na followerky a opačně). Následně vás systém automaticky spáruje a zapíše vás do kurzu. -> Je lepší hlásit se v páru, protože solisti, tedy hlavně dámy mají o dost menší šanci, že se do kurzu dostanou (záleží také na rychlosti, tedy kolikátá čekáte v pořadí).

Při registraci si jednotlivé kurzy můžete vybrat tím, že na ně kliknete (tím se vám označí). Pokud je naopak chcete odebrat, klikněte na ně ještě jednou (označení se zruší).

Své registrace můžete spravovat v registračním systému, do kterého se přihlásíte zde: https://www.swingbusters.cz/wp-admin/

Mohu přijít bez předchozí registrace?

Bez předchozí registrace lze chodit pouze na otevřené lekce, tzv. OPEN CLASS (tj. Swing Basics, Jazz Vocabulary, Lindy Hop Advanced).

První lekce zdarma - co to znamená?

Pro každého nově příchozího tanečníka (jedno jestli teprve začíná tancovat, či přichází z jiné taneční školy) máme připravenou tzv. lekci zdarma, aby si nás mohl vyzkoušet. Jelikož jsme se nově rozhodli zrušit možnost platby po lekcích (kromě tzv. open class), tak to prakticky znamená, že s platbou předplatného kurzu můžete počkat až po první (zkušební) lekci. Po předchozí dohodě si budete moci vyzkoušet i více lekcí. Nicméně i tak to znamená se do kurzu zaregistrovat (kromě open class), což nám umožní lepší párování. Následné případné změny kurzů jsou do určité míry možné, opět po domluvě. Pokud si nejste jisti, do kterého kurzu byste se svou úrovní měli přihlásit, zeptejte se nás, zatancujte si s námi a domluvíme se ,)

Mohu se registrovat bez partnera?

Ano. Není podmínkou se registrovat v páru, nicméně ze zkušenosti víme, že slečny, které se přihlásí s partnerem, mají značně větší šanci se do kurzu dostat. Snažíme se vždy, aby byl počet partnerů a partnerek (leaderů a followerů) v lekci vyrovnaný. V případě velké nerovnováhy followerů a leaderů přihlašujeme slečny bez partnera na tzv. čekací listinu. Z čekací listiny potom pouštíme slečny do kurzu, přihlásí-li se dostatečný počet partnerů nebo najdou-li si k sobě ještě nepřihlášeného partnera. A naopak.

Co když nemohu přijít na lekci?

Nemůžete-li na lekci dorazit, nezoufejte. Lekce si v případě předplatného můžete nahradit na lekcích k tomu určených – takzvaných Open class – během celého období. Pro začátečníky všech stylů (lindy hop, balboa, shag) je tak vhodná lekce Swing Basics Open Class v Café Prostoru_, pro pokročilé lindyhoppery lekce Lindy Hop Advanced Open Class ve čtvrtek v ABC a pro všechny úrovně i styly potom lekce Jazz Vocab Open Class v pátek v 18.00 v ABC.

Co znamená leader a follower?

Leader je ten v páru, který vede. Follower ten, který následuje. Standartní role je leader = partner, follower = partnerka, ale často i partnerky zkouší vést a partneři následovat. Od vyšší úrovně tančení jsou pak role spíše oficiální. Tanec tvoří a vzájemně se inspirují oba tanečníci v páru zároveň. Snažíme se vždy, aby byl počet leaderů a followerů v lekci vyrovnaný, proto oceňujeme registraci v páru.

Za jak dlouho budu schopný/á tančit na tančírně?

Nejlépe je začít chodit na tančírny hned po první lekci. Vyzkoušíte si tak to, co jste se doposud naučili. Je zbytečné bát se přijít na tančírnu, stejně tak bát se vyzvat k tanci cizí tanečníky. Všichni nějak začínali a nikdo vás nebude soudit za to, co ještě neumíte, naopak ocení vaše nadšení do tance, které s vámi může sdílet. Samozřejmě si na tančírně můžete zatančit i bez předchozí zkušenosti se swingem, tanec je nakonec vyjádření skrze vaše vlastní pohyby. :)

Kurz Swing Basics Open Class a čím je jiný od ostatních, jakým kurzem začít?

Kurz Swing Basics je speciální tím, že je to takový ochutnávkový kurz, kde bereme střípky ze všech dalších kurzů LH1.X, případně SH.1 či BA.1 nebo i něčeho výjimečně speciálního. Je veden formou otevřené lekce, tzn. kdokoli může přijít bez předchozí registrace. Je určen hlavně pro ty, kteří nejvíce váhají, jestli je pro ně swing to pravé, nebo chtějí začít více zlehka. Nicméně po lekci následuje tančírna, takže je možno si vše hned následně vyzkoušet naživo :) Nám dále tento kurz slouží k tomu, že si zde zkoušíme nové nadějné lektory. Z kurzu Swing Basics lze pokračovat do začátečnických kurzů lindy hop (LH1.X), balboy (BA1.1) či shagu (SH1.1).

Každý z nás má jiné možnosti (časové, finanční, partnerské, pracovní atd.) a schopnosti, proto je možné začít kterýmkoli kurzem LH1.X. Nicméně pro největší část z vás by to měl být a nejspíš také bude kurz LH1.1. Pro kurz Swing Basics neplatí nabídka první lekce zdarma a to právě z důvodu jeho otevřenosti.

Co na sebe na lekce?

Něco pohodlného, co vás nebude škrtit, škrábat, neudusíte a neuvaříte se v tom. Šaty, sukni, kalhoty, džíny, tepláky, tričko, košili, retro, vintage…je to na vás. Nejsme večerní taneční, proto spíš nevolte oblek a večerní šaty, ale i to vám brát nebudeme :). Do všech tanečních sálů se musíte přezout do taneční obuvi, boty doporučujeme pro dámy bez podpatku, obecně lze doporučit tenisky a kedsky nebo boty s koženou podrážkou – podrážka bot by neměla dělat na zemi šmouhy. Důležité je, aby byly pohodlné a citíli jste se v nich jistě. Dobrá hygiena, střízlivost a tolerance jsou samozřejmostí.

Co znamená rotování?

Během lekcí rotujeme partnery. Znamená to, že partneři popostoupí o jednu partnerku dále nebo naopak, přibližně každé 2 minuty. Nejen, že jsou díky tomu lekce velmi společenské, ale také se toho studenti více naučí. Ve swingu je nejdůležitější komunikace v páru. Proto je naším cílem vás naučit komunikovat vaše nápady komukoli a to si nejlépe nacvičíte díky rotování. Čím více tanců si zatančíte s různými lidmi, tím více zkušeností nabydete a lépe pak budete tančit i si tanec užívat. Nikoho do rotování ovšem nebudeme nutit. V případě, že rotovat nechcete, upozorněte na to lektory předem.

Co když cítím, že v lekci zaostávám?

Pokud cítíte, že kurz postupuje rychleji, než je pro vás dostatečné a ostatní tanečníci tempo zvládají, zeptejte se lektorů, zda se vám mohou věnovat více jak během lekce, tak i mimo pravidelné kurzy. Lektoři vám rádi budou věnovat pozornost jak během kurzů, tak i formou soukromých lekcí podle jejich možností. Pokud je v tanečním období vypsáno více kurzů, které odpovídají vaší úrovni, můžete chodit i vícekrát týdně a látku si tak lépe vytančit. Pomoci může i vlastní trénink na Praktikách a tančení na tančírnách.

Mohu se připojit do lekcí, které už pár týdnů běží?

Do již běžícího kurzu se připojit můžete, jedná-li se o kurz Open class. Pokud vám uteče pouze první a druhá lekce z období, můžete se připojit i do ostatních kurzů. I v tomto případě se nejdříve domluvte na registraci, u lektorů se před začátekem lekce přihlašte. Lektoři se vám pokusí dříve probranou látku alespoň zrekapitulovat.

Mohu pořídit poukaz jako dárek? Jak postupovat?

Jasně, dárkový poukaz na kurz si u nás můžete pořídit – máme je v tištěné verzi, ale můžeme Vám poslat i elektronickou verzi, kterou si sami vytisknete (např. v situacích, kdy to opravdu hoří ). Pro tištěné poukazy si můžete přijít osobně (na lekci, či po domluvě se lze sejít i jinde v Praze). Platba buď osobně nebo převodem – poukázka je platná až po jejím proplacení. V případě zájmu se nám ozvěte!