Swing Busters

Prague swing dance company

Vtančete

Registrace na jarní semestr otevřeny

Právě jsme OTEVŘELI REGISTRACE na jarní semestr. Pro všechny, koho baví aktivní trávení volného času, seznamování, stylová zábava a prostě sranda, přihlaste se. Jak jinak strávit jaro než družením. Registrovat…

Přihlaste se na intenzivní taneční workshop pro začátečníky

Nestíháte chodit na pravidelné kurzy, ale chtěli byste se swingem začít nebo ho okusit, zda je pro vás? Rádi byste do swingu někoho zatáhli, aby se do něj zamiloval s…

Lekce přes svátky

20.12. proběhly před svátky poslední lekce a to včetně těch otevřených. Společně se uvidíme až v lednu, přesněji 6.1. Užijte si domácí pohodu a budeme se na váš těšit plné…

Kdo jsme, Co jsme
a shake that thing

Pořád se něco děje
Swing kid never sleeps

Nejen pro vaší firmu
Swing it through life, babe

Kontakt

Swing Busters s.r.o.

IČ: 046 97 359
DIČ: CZ04697359
Andrštova 1079/5, 180 00, Praha 8
zaps. v OR vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 252240

bank account: 2800926222/2010 (Fio banka, a.s.)
IBAN: CZ1020100000002800926222
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

KONTAKTUJTE NÁS:

Tereza Vodňanská
info@swingbusters.cz
+420 773 572 546

 

Časté dotazy

Jakým způsobem fungují registrace?

Úkolem nového registračního systému je registrace co nejvíce zautomatizovat (a ulehčit nám práci) a hlavně párování (kromě solo kurzů ,). Systém k tomu využívá tzv. čekací listiny, neboli waiting listu, kde čekáte na svého partnera.

Pokud se hlásíte s partnerem, tak čekáte do doby, než se i on přihlásí, poté je vám oběma kurz zapsán. -> Je důležité, abyste už při registraci věděli, s kým se chcete registrovat a zaregistrovali se oba, neboli dva lidé=dvě registrace=dva variabilní symboly=dvě platby.

Pokud se hlásíte sólo, tak čekáte do doby, než se přihlásí další sólista opačné role (leadeři čekají na followerky a opačně). Následně vás systém automaticky spáruje a zapíše vás do kurzu. -> Je lepší hlásit se v páru, protože solisti, tedy hlavně dámy mají o dost menší šanci, že se do kurzu dostanou (záleží také na rychlosti, tedy kolikátá čekáte v pořadí).

Při registraci si jednotlivé kurzy můžete vybrat tím, že na ně kliknete (tím se vám označí). Pokud je naopak chcete odebrat, klikněte na ně ještě jednou (označení se zruší).

Své registrace můžete spravovat v registračním systému, do kterého se přihlásíte zde: https://www.swingbusters.cz/wp-admin/

Mohu přijít bez předchozí registrace?

Bez předchozí registrace lze chodit pouze na otevřené lekce, tzv. OPEN CLASS (tj. Swing Basics, Jazz Vocabulary, Jóga).

Mohu si přijít swing nezávazně vyzkoušet než se zapíšu do kurzu?

Ano, během sezóny máme každou středu v Café Prostoru_ v Národní technické knihovně na Dejvické tzv. Open class, v čase 18.45-19.45, na které navazuje tančírna. Na lekci se nemusíte nikde registrovat, stačí přijít, zaplatit 200 Kč za osobu a vyzkoušet si, zda vás swing chytne (my věříme, že ano ;) ). Během léta, kdy kurzy mají pauzu, si můžete swing zdarma vyzkoušet na mnoha akcích venku, např. na úterní Náplavce (18.00-20.00), nedělním Gauči nebo nárazových akcích, které pořádáme. Sledujte náš FB, aby vám žádná akce neutekla. :)

Mohu se registrovat bez partnera?

Ano. Není podmínkou se registrovat v páru, nicméně ze zkušenosti víme, že slečny, které se přihlásí s partnerem, mají značně větší šanci se do kurzu dostat. Snažíme se vždy, aby byl počet partnerů a partnerek (leaderů a followerů) v lekci vyrovnaný. V případě velké nerovnováhy followerů a leaderů přihlašujeme ty „navíc“ bez partnera na tzv. čekací listinu. Z čekací listiny potom pouštíme do kurzu, přihlásí-li se dostatečný počet partnerů/partnerek nebo najdou-li si k sobě ještě nepřihlášeného partnera/partnerku.

Co když nemohu přijít na lekci?

Nemůžete-li na lekci dorazit, nezoufejte. Lekce si v případě předplatného můžete nahradit na lekcích k tomu určených – takzvaných Open class – během celého období. Pro začátečníky všech stylů (lindy hop, balboa, shag) je tak vhodná lekce Swing Basics Open Class v Café Prostoru_, pro všechny úrovně i styly potom lekce Jazz Vocab Open Class v pátek v 18.15 v ABC a nebo pro ty, co se rádi protáhnou, posílí a uvolní pak lekce Jógy v úterý 18.30 v Prostoru 8.

Co znamená leader a follower?

Leader je ten v páru, který vede. Follower ten, který následuje. Standartní role je leader = partner, follower = partnerka, ale často i partnerky zkouší vést a partneři následovat. Od vyšší úrovně tančení jsou pak role spíše oficiální. Tanec tvoří a vzájemně se inspirují oba tanečníci v páru zároveň. Snažíme se vždy, aby byl počet leaderů a followerů v lekci vyrovnaný, proto oceňujeme registraci v páru.

Za jak dlouho budu schopný/á tančit na tančírně?

Nejlépe je začít chodit na tančírny hned po první lekci. Vyzkoušíte si tak to, co jste se doposud naučili. Je zbytečné bát se přijít na tančírnu, stejně tak bát se vyzvat k tanci cizí tanečníky. Všichni nějak začínali a nikdo vás nebude soudit za to, co ještě neumíte, naopak ocení vaše nadšení do tance, které s vámi může sdílet. Samozřejmě si na tančírně můžete zatančit i bez předchozí zkušenosti se swingem, tanec je nakonec vyjádření skrze vaše vlastní pohyby. :)

Kurz Swing Basics Open Class a čím je jiný od ostatních, jakým kurzem začít?

Kurz Swing Basics je speciální tím, že je to takový ochutnávkový kurz, kde bereme střípky ze všech dalších kurzů LH1.X, případně SH.1 či BA.1 nebo i něčeho výjimečně speciálního. Je veden formou otevřené lekce, tzn. kdokoli může přijít bez předchozí registrace. Je určen hlavně pro ty, kteří nejvíce váhají, jestli je pro ně swing to pravé, nebo chtějí začít více zlehka. Nicméně po lekci následuje tančírna, takže je možno si vše hned následně vyzkoušet naživo :) Nám dále tento kurz slouží k tomu, že si zde zkoušíme nové nadějné lektory. Z kurzu Swing Basics lze pokračovat do začátečnických kurzů lindy hop (LH1.X), balboy (BA1.1) či shagu (SH1.1).

Každý z nás má jiné možnosti (časové, finanční, partnerské, pracovní atd.) a schopnosti, proto je možné začít kterýmkoli kurzem LH1.X. Nicméně pro největší část z vás by to měl být a nejspíš také bude kurz LH1.1.

Co na sebe na lekce?

Něco pohodlného, co vás nebude škrtit, škrábat, neudusíte a neuvaříte se v tom. Šaty, sukni, kalhoty, džíny, tepláky, tričko, košili, retro, vintage…je to na vás. Nejsme večerní taneční, proto spíš nevolte oblek a večerní šaty, ale i to vám brát nebudeme :). Do všech tanečních sálů se musíte přezout do taneční obuvi, boty doporučujeme pro dámy bez podpatku, obecně lze doporučit tenisky a kedsky nebo boty s koženou podrážkou – podrážka bot by neměla dělat na zemi šmouhy. Důležité je, aby byly pohodlné a citíli jste se v nich jistě. Dobrá hygiena, střízlivost a tolerance jsou samozřejmostí.

Co znamená rotování?

Během lekcí rotujeme partnery. Znamená to, že partneři popostoupí o jednu partnerku dále nebo naopak, přibližně každé 2 minuty. Nejen, že jsou díky tomu lekce velmi společenské, ale také se toho studenti více naučí. Ve swingu je nejdůležitější komunikace v páru. Proto je naším cílem vás naučit komunikovat vaše nápady komukoli a to si nejlépe nacvičíte díky rotování. Čím více tanců si zatančíte s různými lidmi, tím více zkušeností nabydete a lépe pak budete tančit i si tanec užívat. Nikoho do rotování ovšem nebudeme nutit. V případě, že rotovat nechcete, upozorněte na to lektory předem.

Co když cítím, že v lekci zaostávám?

Pokud cítíte, že kurz postupuje rychleji, než je pro vás dostatečné a ostatní tanečníci tempo zvládají lépe, můžete si zvolit cestu soukromých lekcí s vybraným lektorem. V takovém případě je třeba se s lektorem individuálně domluvit, případně nám napište na info email váš požadavek. Pokud je v tanečním období vypsáno více kurzů, které odpovídají vaší úrovni, můžete chodit i vícekrát týdně a látku si tak lépe vytančit. Každý další kurz navíc podléhá velmi hezké slevě!
Pomoci může i vlastní trénink na Praktikách a tančení na tančírnách.

Mohu se připojit do lekcí, které už pár týdnů běží?

Do již běžícího kurzu se připojit můžete, jedná-li se o kurz Open class. Pokud vám uteče pouze první lekce z období, můžete se připojit i do ostatních kurzů. Registrační systém je vždy otevřen ještě v prvním týdnu každého čtvrtletí.
Lektoři se vám pokusí dříve probranou látku alespoň zrekapitulovat, oznamte jim to ovšem před lekcí.

Mohu pořídit poukaz jako dárek? Jak postupovat?

Jasně, dárkový poukaz na kurz si u nás můžete pořídit – máme je v tištěné verzi, ale můžeme Vám poslat i elektronickou verzi, kterou si sami vytisknete (např. v situacích, kdy to opravdu hoří ). Pro tištěné poukazy si můžete přijít osobně (na lekci, či po domluvě se lze sejít i jinde v Praze). Platba buď osobně nebo převodem – poukázka je platná až po jejím proplacení. V případě zájmu se nám ozvěte!