Swing Busters

Prague swing dance company

Vtančete

LÉTO v SB není okurková!

Během letních prázdnin se nekonají kurzy, dáváme si učitelskou dovolenou, nicméně o to víc je tančíren. Zde přidáváme seznam, kam všude můžete zavítat na trochu swingu a letní veselosti :).…

Letní workshopy

Aby se vám ovšem po lekcích tolik nestýskalo, připravili jsme vám program workshopů s Marine. Všechny jsou solo, všechny jsou prima, no koukejte: 15.7. Ladie’s styling workshop (15.00-17.00) 22.7. Shim…

Mšeno! 8.-10.6., pojeď!

Swingový víkend ve Mšeně, můžeš stále jet! Více informací na FB události zde. Sbal spacák, námořnický oděv, radost a hlasivky, buřty k pátečnímu táboráku a jedeme :).

Kdo jsme, Co jsme
a shake that thing

Pořád se něco děje
Swing kid never sleeps

Nejen pro vaší firmu
Swing it through life, babe

Kontakt

Swing Busters s.r.o.

IČ: 046 97 359
DIČ: CZ04697359
Andrštova 1079/5, 180 00, Praha 8
zaps. v OR vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 252240

bank account: 2800926222/2010 (Fio banka, a.s.)
IBAN: CZ1020100000002800926222
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

KURZY A REGISTRACE

Klára Matysková
kurzy@swingbusters.cz

 

PRODUKCE A POPTÁVKY

Jitka Hradilková
info@swingbusters.cz
+420 603 909 382

 

Tým

Taneční školu Swing Busters jsme založili v říjnu 2011 a od té doby učíme s vervou a radostí pravidelné kurzy swingu pro začátečníky i pokročilé.

Naše spolupráce spočívá v šíření oblíbených swingových tanců jak výukou pro veřejnost, tak příležitostným vystupováním a pořádáním workshopů a tančíren v Praze i okolí.

Cílem našich kurzů je naučit Vás taneční komunikaci v páru tak, aby si byl každý schopen zatančit s jakýmkoli partnerem na jakoukoli hudbu. Klademe proto především důraz na princip vedení/následování, zároveň však na vzájemnou inspiraci partnerů a bohatou taneční improvizaci na hudbu.

Rádi přijmeme Vaše nápady, nabídky na spolupráci (vystoupení či minilekce na firemní akci, tančírny ve Vašem prostoru i tančírny venkovní, workshopy,…) a zodpovíme dotazy týkající se swingového tance a vším s ním spojeného.

Můžete také navštívit naše facebookové stránky a máme i FB skupinu pro naše studenty a příznivce.

Náš tým tvoří:

Áňa

Áňa

Přísná, ale vysmátá.
Poznáte, že oba rodičové pracují se zářením, Áňa je opravdu (radio)aktivitou prosáklá.

Už nějaký ten pátek swinguje po Evropě, ale nejvíce jí baví pracovat s místní komunitou, učit a organizovat všelijaké akce pro nadšence na pražské scéně.
Učí Lindy hop, Solo Charleston, Balbou a Shag. Tančit chce všechno.

Máte-li nápad, co swingového by se dalo ještě uskutečnit, jděte za Áňou. Vymýšlení bláznivých akcí je pro ní příjemná prokrastinace od školních povinností.

+420 721 236 698
anna@swingbusters.cz
Janek

Janek

Vždycky věděl, že chce tancovat, nicméně se musel k tanci probojovat přes hokej, basketbal a další sporty.

Swing ho zaujal svou pestrostí, veselostí a hravostí. Svou rozmanitostí ho stále překvapuje a baví. Snaží se o to, aby tanečníci poslouchali hudbu a nepoužívali ji jen jako metronom. Rád otevře nováčkům dveře ke swingu, stejně jako se pokouší přispět ke zvýšení celkové taneční úrovně swingařů ve svém okolí.

Také se profesně věnuje architektuře – mrkněte na jeho web, jste zváni do jeho ateliéru na kafe ,)

Keep on swingin´

+420 606 685 686
janek@swingbusters.cz
Jíťa

Jíťa

Hudba a pohyb jsou její součástí už od mala. Není vyhraněna konkrétnímu hudebnímu či hybnému stylu, ale až u swingu/jazzu/lindy hopu – jak je libo – objevila možnost zapojit do tance humor. Baví ji i možnost svobody projevu v minimu pravidel. Párový tanec je pro ní ukázkovým příkladem, že dohodnout se – za předpokladu, že se chce – je možné.

Štěpán

Štěpán

Jeví zájem o jazykozpyt, prstoklad a nohysun.

Klára

Klára

Klára započala svou taneční kariéru ve věku tří let v obývacím pokoji svých rodičů. V té době obdržela velice příznivou kritiku od chlapců ze sousedství, což ji povzbudilo k prohlubování jejích tanečních dovedností. Od té doby nahlédla pod pokličku gymnastice, modernímu, společenskému, jazzovému, orientálnímu a výrazovému tanci a pár triček propotila i u baletní tyče. V roce 2009 se setkala se swingem a už se ho nepustila. Swing jí totiž dává svobodu vyjádřit se způsobem jí vlastním.
Při učení se Klára zaměřuje na podstatu tance, zajímá ji objevování veškerých možností jednotlivých pohybů, spolupráce mezi partnery a osobitý projev každého tanečníka.

Michael

Michael

Párovému tanci a swingové hudbě beznadějně propadl už před 20 lety. A když do Čech dorazil lindy hop, byl mezi prvními, kdo do téhle báječně šlapající soupravy nastoupil. Teď už se jen neveze, ale stojí na mašině a přikládá, co to dá. Chce, aby se na tančírnách scházeli lidé, kteří slyší hudbu, umí se na ni pohybovat a užívají si radost z tance v páru. Proto se přijďte učit jak spolu tancovat, ne jen jaké dělat kroky…

+420 602 163 465
Guillaume

Guillaume

Guillaume objevil Lindy hop v Paříži v roce 2012 načež odjel do Canadského Montréalu tento tanec urputně studovat.

Do České republiky přijel v roce 2014 a začal učit v Brně ve studiu Swing Wings. Momentálně učí v Vídni ve škole Some like it hot a Ig Hop a u nás, což je pro nás velká čest.

Guillaume pravidelně cestuje po světě a tančí celé noci, účastní se soutěží, vystupuje, učí a předává svou vášeň a lásku k Lindy hopu a tanci obecně dál a dál mezi všechny tancechtivé.

Marine

Marine

Marine tančí už od svých 4 let. Přes solový tanec se dostala až k Lindy hopu, který objevila v Anglii během svých studií na univerzitě. Marine má dlouholetou zkušenost s učením Lindy hopu, Charlestonu a Jazz roots v Paříži a na mezinárodních festivalech.
Guillauma, svého tanenčího partnera, poznala v roce 2013 na Paris Lindy Exchange a od té doby spolu učí, tvoří a vystupují na Evropské scéně.

 

Zuzka

Zuzka

Vše začalo baletem!
Swingové tance objevila teprve nedávno, ale o to více se do nich vrhla. Když zjistila, že swing není jen lindy hop, ale také balboa a collegiate shag (a mnoho dalšího), už ji nikdo neviděl jinde než mezi swingaři.
Shagu se intenzivně věnuje dva roky. Ráda se účastní zahraničních i domácích festivalů a workshopů a chtěla by pomoci rozšířit shagovou scénu u nás.
Všichni šílí po Stephenovi a Chanzie, ale jejími idoly jsou britští Aila Floyd a Peter Ayres.
Ráda při tanci objevuje podstatu problému a přichází na způsob, jak tančit přirozeněji a s co nejnižší spotřebou energie.
Jejím cílem je předat své zkušenosti a tipy všem, kdo propadnou tomuto tanci.

Eliška

Eliška

Hudbě se věnuje odmalička a tančí od svých deseti let. Od scénického tance a hip hopu se dostala až k lindy hopu, na kterém ji uchvátila hravost, různorodost a spojení se swingovou hudbou. K lindy hopu se postupně přidal i blues a balboa; shag je prý další na řadě J Při tanci se snaží naslouchat hudbě a přizpůsobit kroky celkovému pocitu ze skladby. Také dbá na koordinaci a plynulost celého pohybu, to jak v rámci páru, tak jednotlivce. Většinou skotačí na parketu, ale občas ji budete moct vidět i na pódiu za mikrofonem. Ale i tam se bude aspoň pohupovat do rytmu, swing ji totiž nenechá klidnou.

Artur

Artur

,,Tanec je pro mě radost z pohybu a tuto radost bych chtěl předat i svým studentům.“

Here you go!

Vítek

Vítek

„Jeho revírem je balboa, jeho tempo je vražedné…“

Adam

Adam

Adam si prošel několik tanečních, mimo společenské tance nahlédl až po několika letech letmo do salsy, ale teprve swing mu pomohl začít se dívat na tanec úplně novým pohledem. Má rád hudbu a jazz ho vždycky přitahoval, při tanci pro něj dostává doslova nový rozměr. Těší ho pomáhat ostatním vyjádřit hudbu a komunikovat v tanci.

Fred

Fred

Naty

Naty

Jitka

Jitka

PRODUKČNÍ

Jitka je ve Swing Busters ta, kterou uslyšíte po telefonu a které můžete posílat své liebesbriefy. Swingový kolotoč teď v rotaci udržuje ona, abychom náhodou nevylítli z toho všeho do oblak.
Chcete-li si nás objednat na workshop/vystoupení/soukromou lekci, uspořádat s námi párty nebo podobný počin, zkontaktujte tuto příjemnou osobu a už to půjde jak po másle.
Nenechte se ale zmást, není to jen produkční, s tancem objela kus Evropy a tanec také učí, jen jiný žánr…zatím. :)

+420 603 909 382
info@swingbusters.cz
Bára

Bára

Naše další pravá ruka produktivní Bára.
Když zrovna nestojí na hlavě, tak tančí.
Vtančila k nám v roce 2013. Po roce stráveném v zahraničí, kde trochu cestovala, o něco méně studovala a hlavně hodně swingovala, se vrací na svou rodnou půdu a nehodlá vás nechat spát.

Bára vás baví skrytě za všemi příspěvky a svými fotkami našich lektorů, prostě nás umí prodat :)

Ania

Ania

Ania, DJ Foka, významná duše Swing Busters, k nám přitančila od Baltu a od doby, co u nás začala swingovat, si nedá jinak říct, než že se s vámi o její závislost na tanci a swingové hudbě musí dělit. Proto také pomáhá většinu akcí organizovat a vymýšlí nové, bláznivé…takže až zjistíte, že máte plný kalendář swingu, víte kde hudrovat ;).
Bez Foky by to nešlo tak hladce – když už zbytek týmu nezvládá kočírovat vaši expandující energii, Ania přiskočí z parketu a přiloží ruku k dílu. Díky Anie se tančí pořád, i v létě, a díky Anie fungujeme i v nemoci, dovolené i existenční krizi. Svým upřímným nadšením ze swingu dobíjí baterky týmu a přikládá do kotle pod parketem.