Swing Busters

Prague swing dance company

Vtančete

Swingová zkušební tančírna 24.11.!

V pátek 24.11. po praktikách ztlumíme světla a proměníme sál v tančírnu! Více info zde.

Registrace do zimního semestru otevřeny!

Rozvrh na zimní čtvrtletí je hotov, mrkněte sem, novinek je více: v pondělí jsme nově přidali lekci Routines, kde bude Guillaume s Marine vyučovat známé (i neznámé) jazzové a swingové…

Svatomartinská huso-tancovačka 11.11.

Přátelé, bude zábava! Na svatého Martina vás čeká akce široko daleko k nenalezení. Co to bude? Bude to tančírna. Ale proč tolik humbuku? Protože bude i hostina a před hostinou…

Kdo jsme, Co jsme
a shake that thing

Pořád se něco děje
Swing kid never sleeps

Nejen pro vaší firmu
Swing it through life, babe

Kontakt

Swing Busters s.r.o.

IČ: 046 97 359
DIČ: CZ04697359
Andrštova 1079/5, 180 00, Praha 8
zaps. v OR vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 252240

bank account: 2800926222/2010 (Fio banka, a.s.)
IBAN: CZ1020100000002800926222
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

SWING BUSTERS

info@swingbusters.cz

 

PRODUKCE

Jitka Hradilková
+420 603 909 382

 

Tým

Taneční školu Swing Busters jsme založili v říjnu 2011 a od té doby učíme s vervou a radostí pravidelné kurzy swingu pro začátečníky i pokročilé.

Naše spolupráce spočívá v šíření oblíbených swingových tanců jak výukou pro veřejnost, tak příležitostným vystupováním a pořádáním workshopů a tančíren v Praze i okolí.

Cílem našich kurzů je naučit Vás taneční komunikaci v páru tak, aby si byl každý schopen zatančit s jakýmkoli partnerem na jakoukoli hudbu. Klademe proto především důraz na princip vedení/následování, zároveň však na vzájemnou inspiraci partnerů a bohatou taneční improvizaci na hudbu.

Rádi přijmeme Vaše nápady, nabídky na spolupráci (vystoupení či minilekce na firemní akci, tančírny ve Vašem prostoru i tančírny venkovní, workshopy,…) a zodpovíme dotazy týkající se swingového tance a vším s ním spojeného.

Můžete také navštívit naše facebookové stránky a máme i FB skupinu pro naše studenty a příznivce.

Náš tým tvoří:

Áňa

Áňa

Přísná, ale vysmátá.
Poznáte, že oba rodičové pracují se zářením, Áňa je opravdu (radio)aktivitou prosáklá.

Už nějaký ten pátek swinguje po Evropě, ale nejvíce jí baví pracovat s místní komunitou, učit a organizovat všelijaké akce pro nadšence na pražské scéně.
Učí Lindy hop, Solo Charleston, Balbou a Shag. Tančit chce všechno.

Máte-li nápad, co swingového by se dalo ještě uskutečnit, jděte za Áňou. Vymýšlení bláznivých akcí je pro ní příjemná prokrastinace od školních povinností.

+420 721 236 698
anna@swingbusters.cz
Janek

Janek

Vždycky věděl, že chce tancovat, nicméně se musel k tanci probojovat přes hokej, basketbal a další sporty.

Swing ho zaujal svou pestrostí, veselostí a hravostí. Svou rozmanitostí ho stále překvapuje a baví. Snaží se o to, aby tanečníci poslouchali hudbu a nepoužívali ji jen jako metronom. Rád otevře nováčkům dveře ke swingu, stejně jako se pokouší přispět ke zvýšení celkové taneční úrovně swingařů ve svém okolí.

Pokud máte cokoli – nejen swingového na srdci, ozvěte se mu!

Keep on swingin´

+420 606 685 686
janek@swingbusters.cz
Jíťa

Jíťa

Hudba a pohyb jsou její součástí už od mala. Není vyhraněna konkrétnímu hudebnímu či hybnému stylu, ale až u swingu/jazzu/lindy hopu – jak je libo – objevila možnost zapojit do tance humor. Baví ji i možnost svobody projevu v minimu pravidel. Párový tanec je pro ní ukázkovým příkladem, že dohodnout se – za předpokladu, že se chce – je možné.

Klára

Klára

Klára započala svou taneční kariéru ve věku tří let v obývacím pokoji svých rodičů. V té době obdržela velice příznivou kritiku od chlapců ze sousedství, což ji povzbudilo k prohlubování jejích tanečních dovedností. Od té doby nahlédla pod pokličku gymnastice, modernímu, společenskému, jazzovému, orientálnímu a výrazovému tanci a pár triček propotila i u baletní tyče. V roce 2009 se setkala se swingem a už se ho nepustila. Swing jí totiž dává svobodu vyjádřit se způsobem jí vlastním.
Při učení se Klára zaměřuje na podstatu tance, zajímá ji objevování veškerých možností jednotlivých pohybů, spolupráce mezi partnery a osobitý projev každého tanečníka.

Michael

Michael

Párovému tanci a swingové hudbě beznadějně propadl už před 20 lety. A když do Čech dorazil lindy hop, byl mezi prvními, kdo do téhle báječně šlapající soupravy nastoupil. Teď už se jen neveze, ale stojí na mašině a přikládá, co to dá. Chce, aby se na tančírnách scházeli lidé, kteří slyší hudbu, umí se na ni pohybovat a užívají si radost z tance v páru. Proto se přijďte učit jak spolu tancovat, ne jen jaké dělat kroky…

+420 602 163 465
Guillaume

Guillaume

Guillaume objevil Lindy hop v Paříži v roce 2012 načež odjel do Canadského Montréalu tento tanec urputně studovat.

Do České republiky přijel v roce 2014 a začal učit v Brně ve studiu Swing Wings. Momentálně učí v Vídni ve škole Some like it hot a Ig Hop a u nás, což je pro nás velká čest.

Guillaume pravidelně cestuje po světě a tančí celé noci, účastní se soutěží, vystupuje, učí a předává svou vášeň a lásku k Lindy hopu a tanci obecně dál a dál mezi všechny tancechtivé.

Marine

Marine

Marine tančí už od svých 4 let. Přes solový tanec se dostala až k Lindy hopu, který objevila v Anglii během svých studií na univerzitě. Marine má dlouholetou zkušenost s učením Lindy hopu, Charlestonu a Jazz roots v Paříži a na mezinárodních festivalech.
Guillauma, svého tanenčího partnera, poznala v roce 2013 na Paris Lindy Exchange a od té doby spolu učí, tvoří a vystupují na Evropské scéně.

 

Zuzka

Zuzka

Vše začalo baletem!
Swingové tance objevila teprve nedávno, ale o to více se do nich vrhla. Když zjistila, že swing není jen lindy hop, ale také balboa a collegiate shag (a mnoho dalšího), už ji nikdo neviděl jinde než mezi swingaři.
Shagu se intenzivně věnuje dva roky. Ráda se účastní zahraničních i domácích festivalů a workshopů a chtěla by pomoci rozšířit shagovou scénu u nás.
Všichni šílí po Stephenovi a Chanzie, ale jejími idoly jsou britští Aila Floyd a Peter Ayres.
Ráda při tanci objevuje podstatu problému a přichází na způsob, jak tančit přirozeněji a s co nejnižší spotřebou energie.
Jejím cílem je předat své zkušenosti a tipy všem, kdo propadnou tomuto tanci.

Eliška

Eliška

Hudbě se věnuje odmalička a tančí od svých deseti let. Od scénického tance a hip hopu se dostala až k lindy hopu, na kterém ji uchvátila hravost, různorodost a spojení se swingovou hudbou. K lindy hopu se postupně přidal i blues a balboa; shag je prý další na řadě J Při tanci se snaží naslouchat hudbě a přizpůsobit kroky celkovému pocitu ze skladby. Také dbá na koordinaci a plynulost celého pohybu, to jak v rámci páru, tak jednotlivce. Většinou skotačí na parketu, ale občas ji budete moct vidět i na pódiu za mikrofonem. Ale i tam se bude aspoň pohupovat do rytmu, swing ji totiž nenechá klidnou.

Artur

Artur

,,Tanec je pro mě radost z pohybu a tuto radost bych chtěl předat i svým studentům.“

Here you go!

Jitka

Jitka

PRODUKČNÍ

Jitka je ve Swing Busters ta, kterou uslyšíte po telefonu a které můžete posílat své liebesbriefy. Swingový kolotoč teď v rotaci udržuje ona, abychom náhodou nevylítli z toho všeho do oblak.
Chcete-li si nás objednat na workshop/vystoupení/soukromou lekci, uspořádat s námi párty nebo podobný počin, zkontaktujte tuto příjemnou osobu a už to půjde jak po másle.
Nenechte se ale zmást, není to jen produkční, s tancem objela kus Evropy a tanec také učí, jen jiný žánr…zatím. :)

+420 603 909 382
info@swingbusters.cz
Bára

Bára

Naše další pravá ruka produktivní PR Bára.
Když zrovna nestojí na hlavě, tak tančí.
Vtančila k nám v roce 2013. Po roce stráveném v zahraničí, kde trochu cestovala, o něco méně studovala a hlavně hodně swingovala, se vrací na svou rodnou půdu a nehodlá vás nechat spát.

Bára vás baví skrytě za všemi příspěvky a svými fotkami našich lektorů, prostě nás umí prodat. :)

Ania

Ania

Ania, DJ Foka, významná duše Swing Busters, k nám přitančila od Baltu a od doby, co u nás začala swingovat, si nedá jinak říct, než že se s vámi o její závislost na tanci a swingové hudbě musí dělit. Proto také pomáhá většinu akcí organizovat a vymýšlí nové, bláznivé…takže až zjistíte, že máte plný kalendář swingu, víte kde hudrovat ;).
Bez Foky by to nešlo tak hladce – když už zbytek týmu nezvládá kočírovat vaši expandující energii, Ania přiskočí z parketu a přiloží ruku k dílu. Díky Anie se tančí pořád, i v létě, a díky Anie fungujeme i v nemoci, dovolené i existenční krizi. Svým upřímným nadšením ze swingu dobíjí baterky týmu a přikládá do kotle pod parketem.