Swing Busters

Prague swing dance company

Vtančete

LÉTO v SB není okurková!

Během letních prázdnin se nekonají kurzy, dáváme si učitelskou dovolenou, nicméně o to víc je tančíren. Zde přidáváme seznam, kam všude můžete zavítat na trochu swingu a letní veselosti :).…

Letní workshopy

Aby se vám ovšem po lekcích tolik nestýskalo, připravili jsme vám program workshopů s Marine. Všechny jsou solo, všechny jsou prima, no koukejte: 15.7. Ladie’s styling workshop (15.00-17.00) 22.7. Shim…

Mšeno! 8.-10.6., pojeď!

Swingový víkend ve Mšeně, můžeš stále jet! Více informací na FB události zde. Sbal spacák, námořnický oděv, radost a hlasivky, buřty k pátečnímu táboráku a jedeme :).

Kdo jsme, Co jsme
a shake that thing

Pořád se něco děje
Swing kid never sleeps

Nejen pro vaší firmu
Swing it through life, babe

Kontakt

Swing Busters s.r.o.

IČ: 046 97 359
DIČ: CZ04697359
Andrštova 1079/5, 180 00, Praha 8
zaps. v OR vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 252240

bank account: 2800926222/2010 (Fio banka, a.s.)
IBAN: CZ1020100000002800926222
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

KURZY A REGISTRACE

Klára Matysková
kurzy@swingbusters.cz

 

PRODUKCE A POPTÁVKY

Jitka Hradilková
info@swingbusters.cz
+420 603 909 382

 

Časté dotazy

Mohu přijít bez předchozí registrace?

S radostí vítáme každého, kdo k nám zavítá i bez předchozí registrace. Nicméně dáte-li vědět předem, že přijdete, lektoři se mohou lépe připravit na počet tanečníků v lekci a organizátoři zajistit vyhovující poměr partnerů a partnerek v lekci. Může se také stát, že vás do kurzu lektoři nepustí, aby zajistili pohodlí při tanci ostatním, kteří se přihlásili předem.

Bez předchozí registrace lze také chodit na kurz otevřených lekcí, tzv. L1.0. Nicméně zde o to více doporučujeme přijít v páru. Občas je zde totiž malinko větší párová nerovnováha. Ale i s tím se vyrovnáme, nebojte. Základy leaderování se vždycky hodí! ,)

Předplatit si celý kurz, nebo platit po hodině?

Dle Vaší libosti a preferencí. Nicméně pokud by bylo na nás, tak preferujeme variantu předplatného z toho důvodu, že ten kdo si kurz předplatí, má ve velké většině případů lepší docházku a nám se pak s ním lépe pracuje, dotyčný se rychleji posunuje dopředu, my neztrácíme tolik času opakováním, lekce má větší spád. Ještě lepší je, když mezi lekcemi chodí i na tančírny. Dalším důvodem je to, že se nám lépe vyrovnávají stavy leaderů a followerů a vůbec je fajn vědět, kolik tak lidí chodí a pro koho si máme lekce připravovat ,). Proto se také snažíme Vaši motivaci zvýšit cenovým zvýhodněním předplatného celého kurzu, resp. více kurzů. Čím víc tančíte – tím rychleji se zlepšujete – a to nám dělá radost samozřejmě, že jo :)

Mohu přijít i bez partnera?

Pro úrovně začátečníků a mírně pokročilých L1.X a L2.X není podmínkou přijít v páru. Nicméně ze zkušenosti víme, že slečny, které se přihlásí s partnerem, mají značně větší šanci se do kurzu dostat. Snažíme se vždy, aby byl počet partnerů a partnerek (leaderů a followerů) v lekci vyrovnaný. V případě velké nerovnováhy followerů a leaderů přihlašujeme slečny bez partnera na tzv. čekací listinu. Z čekací listiny potom pouštíme slečny do kurzu, přihlásí-li se dostatečný počet partnerů nebo najdou-li si k sobě ještě nepřihlášeného partnera. A naopak.

Co když nemohu přijít na lekci?

Nemůžete-li na lekci dorazit, nezoufejte. Lekce si v případě předplatného můžete nahradit v jakémkoli kurzu během celého období. Můžete si proto lekci nahradit i v jiný den, než je váš kurz.

Co znamená leader a follower?

Leader je ten v páru, který vede. Follower ten, který následuje. Standartní role je leader = partner, follower = partnerka, ale často i partnerky zkouší vést a partneři následovat. Od vyšší úrovně tančení jsou pak role spíše oficiální. Tanec tvoří a vzájemně se inspirují oba tanečníci v páru zároveň. Snažíme se vždy, aby byl počet leaderů a followerů v lekci vyrovnaný, proto oceňujeme registraci v páru.

Za jak dlouho budu schopný/á tančit na tančírně?

Nejlépe je začít chodit na tančírny hned po první lekci. Vyzkoušíte si tak to, co jste se doposud naučili. Je zbytečné bát se přijít na tančírnu, stejně tak bát se vyzvat k tanci cizí tanečníky. Všichni nějak začínali a nikdo vás nebude soudit za to, co ještě neumíte, naopak ocení vaše nadšení do tance, které s vámi může sdílet. Samozřejmě si na tančírně můžete zatančit i bez předchozí zkušenosti se swingem, tanec je nakonec vyjádření skrze vaše vlastní pohyby. :)

Kurz L1.0 a čím je jiný od ostatních L1.X, jakým kurzem začít?

Kurz L1.0 je speciální tím, že je to takový ochutnávkový kurz, kde bereme střípky ze všech dalších kurzů L1.X. Je veden formou otevřené lekce, tzn. kdokoli může přijít bez předchozí registrace. Je určen hlavně pro ty, kteří nejvíce váhají, jestli je pro ně swing to pravé, nebo chtějí začít více zlehka. Nicméně po lekci následuje tančírna, takže je možno si vše hned následně vyzkoušet naživo :) Nám dále tento kurz slouží k tomu, že si zde zkoušíme nové nadějné lektory. Kurz L1.0 je kratší a levnější. Z kurzu L1.0 lze pokračovat do ostatních kurzů L1.X.

Každý z nás má jiné možnosti (časové, finanční, partnerské, pracovní atd.) a schopnosti, proto je možné začít kterýmkoli kurzem L1.X. Nicméně pro největší část z vás by to měl být a nejspíš také bude kurz L1.1. Pro kurz L1.0 neplatí nabídka první lekce zdarma a to právě z důvodu jeho otevřenosti.

Co na sebe na lekce?

Něco pohodlného, co vás nebude škrtit, škrábat, neudusíte a neuvaříte se v tom. Šaty, sukni, kalhoty, džíny, tepláky, tričko, košili, retro, vintage…je to na vás. Nejsme večerní taneční, proto spíš nevolte oblek a večerní šaty, ale i to vám brát nebudeme :). Do všech tanečních sálů se musíte přezout do taneční obuvi, boty doporučujeme pro dámy bez podpatku, obecně lze doporučit tenisky a kedsky nebo boty s koženou podrážkou – podrážka bot by neměla dělat na zemi šmouhy. Důležité je, aby byly pohodlné a citíli jste se v nich jistě. Dobrá hygiena, střízlivost a tolerance jsou samozřejmostí.

Co znamená rotování?

Během lekcí rotujeme partnery. Znamená to, že partneři popostoupí o jednu partnerku dále nebo naopak, přibližně každé 2 minuty. Nejen, že jsou díky tomu lekce velmi společenské, ale také se toho studenti více naučí. Ve swingu je nejdůležitější komunikace v páru. Proto je naším cílem vás naučit komunikovat vaše nápady komukoli a to si nejlépe nacvičíte díky rotování. Čím více tanců si zatančíte s různými lidmi, tím více zkušeností nabydete a lépe pak budete tančit i si tanec užívat. Nikoho do rotování ovšem nebudeme nutit. V případě, že rotovat nechcete, upozorněte na to lektory předem.

Co když cítím, že v lekci zaostávám?

Pokud cítíte, že kurz postupuje rychleji, než je pro vás dostatečné a ostatní tanečníci tempo zvládají, zeptejte se lektorů, zda se vám mohou věnovat více jak během lekce, tak i mimo pravidelné kurzy. Lektoři vám rádi budou věnovat pozornost jak během kurzů, tak i formou soukromých lekcí podle jejich možností. Pokud je v tanečním období vypsáno více kurzů, které odpovídají vaší úrovni, můžete chodit i vícekrát týdně a látku si tak lépe vytančit.

Mohu se připojit do lekcí, které už pár týdnů běží?

Do již běžícího kurzu se připojit můžete, jedná-li se o kurz L1.0 nebo L2.0. Pokud vám uteče pouze první a druhá lekce z období, můžete se připojit i do ostatních kurzů. V tom případě se ale přihlašte u lektorů před začátekem lekce. Lektoři se vám pokusí dříve probranou látku alespoň zrekapitulovat.

Mohu pořídit poukaz jako dárek? Jak postupovat?

Jasně, dárkový poukaz na kurz si u nás můžete pořídit – máme je v tištěné verzi, ale můžeme Vám poslat i elektronickou verzi, kterou si sami vytisknete (např. v situacích, kdy to opravdu hoří ). Pro tištěné poukazy si můžete přijít osobně (na lekci, či po domluvě se lze sejít i jinde v Praze). Platba buď osobně nebo převodem – poukázka je platná až po jejím proplacení. V případě zájmu se nám ozvěte!